/

/

انتخاب اسم برای آهنگ

انتخاب اسم برای آهنگ

انتخاب اسم برای آهنگ

چطوری یک اسم خوب برای موزیک پیدا کنم؟

شما به تازگی یک آهنگ عالی نوشته اید و اکنون در جستجوی عنوان مناسب برای مطابقت با آن هستید! برخی از هنرمندان در این مرحله گیر می کنند ، اما زمانی که خلاقیت خود را به جریان انداختید ، نامگذاری یک آهنگ می تواند سرگرم کننده و آسان باشد. اکثر ترانه سرایان از آهنگ یا محیط اطراف خود به عنوان الهام بخش برای تهیه عناوین موثر استفاده می کنند که به شنونده می گوید آنچه می تواند از آهنگ به طور منحصر به فرد انتظار داشته باشد را ارایه می دهد .

نامگذاری یک آهنگ می تواند بسیار شبیه نوشتن تیتر یک روزنامه باشد. با این حال ، اکثر نویسندگان اصلی ، سالها تحصیلات و تجربه دارند تا بتوانند نامی را برای مقاله ای قرار دهند ، در حالی که اکثر گروه ها مجبورند این مهارت را به سرعت بیاموزند. با ما یکی از این هشت استراتژی را امتحان کنید.

اصول انتخاب اسم برای آهنگ

 • از یک عدد استفاده کنید.

سعی کنید از تاریخ ساخت یا الهام آهنگ به عنوان عددی جالب ذکر کنید. شما همچنین می توانید به سادگی از شماره آهنگ یا هر شماره دیگری که به نوعی با آهنگ مرتبط است استفاده کنید. داشتن یک عنوان عددی واقعاً می تواند آهنگ را در مقایسه با سایر آهنگهای ضبط شده شما که ممکن است عناوین سنتی بیشتری داشته باشند ، متمایز کند.

 • جمع بندی یک کلمه ای را امتحان کنید.

کمی بنشینید و آهنگ را گوش دهید و سعی کنید به یک کلمه (یا شاید یک عبارت کوتاه) فکر کنید که اگرچه در اشعار نیست ، اما پیام آهنگ را خلاصه می کند. این روش به ویژه برای نامگذاری آهنگها مفید است.

 • از فعل/صفت استفاده کنید.

درست مانند جمع بندی یک کلمه ای ، استفاده از چند کلمه توصیف فعال می تواند عناوین آهنگهای خلاقانه را ایجاد کند. آیا آهنگ تان شما را به یاد اقیانوس می اندازد؟ کلماتی مانند “جریان” ، “موج” یا “ساحل” را به عنوان بخشی از عنوان امتحان کنید.

 • در سایر زبانها کاوش کنید.

کلمات زیادی در زبان های دیگر وجود دارد که احساس یا حادثه ای را توصیف می کند که شنوندگان شما ممکن است با آن ارتباط داشته باشند ، اما ترجمه انگلیسی ندارند. این می تواند یک راه جالب برای روح بخشیدن به عنوان آهنگ باشد. فقط بررسی کنید تا مطمئن شوید ترجمه درست است!

 • فرهنگ لغات

اگر آهنگ شما با جمع بندی یک کلمه ای شما به اندازه کافی جذاب نیست ، شاید مترادفی وجود داشته باشد که بهتر کار کند! یک فرهنگ لغات را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می توانید پیدا کنید. حتی ممکن است برخی از کلمات جالب جدید را برای استفاده در اشعار آینده یاد بگیرید!

 • با هنرمندان دیگر مشورت کنید.

مانند سایر جنبه های موسیقی ، با مشورت استادان می توان چیزهای زیادی آموخت. عنوان برخی از آهنگ های مورد علاقه خود را بررسی کنید. ارتباط آنها با اشعار یا تاریخچه یک اتفاق ، چگونه است؟

 • نام آهنگ را بر اساس احساسات خود بگذارید.

 اگر آهنگ شما بیان کننده یک احساس خاص است که در کل آهنگ باقی می ماند ، می توانید آن را به نام آن احساس نامگذاری کنید.

 • رنگی را انتخاب کنید که نشان دهنده آهنگ باشد. 

رنگ ها و احساسات با هم ارتباط تنگاتنگی دارند و اکثر مردم احساسات خاص را با یک رنگ مرتبط می کنند. چشمان خود را ببندید و به آنچه نوشته اید و چه رنگی به ذهنتان می رسد فکر کنید. از آن رنگ و اسم یا فعل برای نامگذاری آهنگ استفاده کنید.

یک نمونه عالی این مورد “باران بنفش” یا “بانوی قرمزپوش” است.

 • نام آهنگ را به اسم زمان یا مکان نگارش آن بگذارید.

 محیط شما می تواند یک منبع الهام بخش باشد. اگر ترانه را بعد از ظهر شنبه نوشتید یا در سفر به شمال از آن الهام گرفتید ، می توانید از آن ها به عنوان بخشی از عنوان خود استفاده کنید.

 • کتاب ها ، فیلم ها یا حتی تاریخ مورد علاقه تان. 

اگر فیلم یا رمانی دلخواه دارید که هنگام نوشتن از شما الهام گرفته است ، می توانید از یک عبارت کوتاه از آن را برای نامگذاری آهنگ خود استفاده کنید. بسیاری از ترانه سرایان نیز صرف نظر از اینکه آهنگ درباره چه چیزی است ، از نام شخصیت ها یا رویدادهای تاریخی به عنوان عنوان استفاده می کنند.

 • عبارتی از اولین خط آهنگ خود استفاده کنید.

گاهی اوقات خوشایند است که شنونده خود را مستقیماً درگیر کنید. استفاده از اولین یا دومین عبارت در شروع ترانه تان می تواند یک چیز متفاوت و منحصر بفرد باشد.

 • انتزاعی

گاهی اوقات انتخاب یک اسم من دراوردی و شاید هم اصلا به محتوای آهنگ ربطی نداشته باشد کاری جدید و شگفت انگیز باشد اما خیلی هم ریسک دارد چون ممکن است اصلا مخاطبان تان اسم آهنگ را دوست نداشته باشند و شاید هم تاثیر بدی روی آهنگ شما داشته باشد.

 • نام اشخاص و یا لقب هایی که دوست دارید.

نام اشخاصی که دوستشان دارید یا با آن ها وقت خوبی گذارنده اید می تواند یک نام شخصی و منحصر بفرد باشد حتی لقب ها و یا کسانی که بر روی شما تاثیر گذاشته اند هم تاثیر گذار است.


اگر سعی می کنید قبل از هرگونه متن آهنگ ، ایده ای برای عنوان آهنگ ارائه دهید 5 حس را به خاطر بسپارید. لامسه ، بینایی ، بویایی ، شنوایی و چشایی. از این موارد برای تهیه عنوانی استفاده کنید که چیزی را توصیف می کند که شما به عنوان الهام می بینید. کلماتی را بیاورید که برای شما ارزشمند است.

اگر چیزهای خاصی وجود دارد که به آنها توجه دارید ، آنها را بنویسید و عنوان را خلق کنید. یک احساس را در 4 کلمه یا کمتر توصیف کنید. عنوان آهنگ وقتی کوتاه است بهترین است. سعی کنید احساسات خود را در ی

ک عبارت کوتاه جذاب بیان کنید. ترجیحاً دارای ارزش شاعرانه برای آن باشد. قافیه در عنوان آهنگ شما نیز به خوبی کار می کند.


انتخاب نام برای یک گروه موسیقی

یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن نام گروه این است که به موسیقی و اشعار گروه تان نگاه کنید. به عناوین آلبوم ها ، نام آهنگ ها و عبارات خاص در اشعار تان نگاه کنید. به طور معمول شما چیزی را باید پیدا کنید که می توانید به عنوان نام گروه انتخاب کنید.

 • آیا می خواهید از نام واقعی اعضای گروه استفاده کنید؟
 • در نظر بگیرید که نام تان چگونه بر روی اثرات شما قرار می گیرد.
 • مطمئن باشید که خواندن ، تلفظ و املا آسان است.
 • نامی را انتخاب کنید که از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد.
 • نام گروه تان می تواند سلیقه ایی باشد اما خوب یادتان باشد اولین نگاه مخاطبان به سوی اسم تان می افتد.
 • خلق و خو و تصویر مناسبی از گروهتان منعکس کنید.

شما می توانید جهت تولید و انتشار موزیک از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید. در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، سرویس اشتراک گذاری آپارات و همچنین در یوتیوب  با ما همراه باشید، همچنین برای مطالعه مقالات بیشتر می توانید به صفحه مقالات آموزشی مراجعه کنید.

سایر مقالات آموزشی

ارسال شده در

26 شهریور 1400

ارسال شده در

7 شهریور 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *