یک آهنگ خوب قبلا از دانلود یک آهنگ نشنیده است و تنها چیزی که آن آهنگ را به شنوندگان معرفی می کند کاور آهنگ می باشد. کاور آهنگ یک طرح گرافیکی است که معولا تصویری از خواننده آهنگ را نیز نمایش می دهد.

امروزه حساسیت زیادی بر روی کاور آهنگ از طرف خوانندگان وجود دارد، برای اینکه یک قطعه موسیقی بتواند به خوبی پخش شود نیاز به تبلیغات قوی دارد، تبلیغات قوی در پخش موسیقی در جایگاه خود قرار دارد ولی یک طرح خوب، مرتبط با سبک آهنگ در تقویت بازاریابی آن آهنگ بی اثر نمی باشد.

در واقع در صنعت موسیقی از کاور آهنگ با عنوان ویترین آن یاد می شود، همانطور که یک کالای خوب در یک مغازه ی بدون دکوراسیون خوب ممکن است فروش آنچنانی نداشته باشد آهنگ خوب نیز در یک کاور غیر اصولی و نامناسب طرفداران خود را ندارد.

کاور موزیک بسته به سبک موزیک متفاوت است، مثلا کاور یک آهنگ غمگین با یک طرح رنگارنگ و شاد و لبخند خواننده بر روی کاور نامناسب است به همین اندازه یک کاور غمگین برای یک آهنگ شاد نامناسب می باشد. البته تا حد زیادی طراحی کاور با نظر خواننده انجام می گیرد. معمولا خوانندگان طراحی کاور را به یک فرد حرفه ای در این مبحث واگذار می کنند.

یک طراح خوب متناسب با نوع آهنگ از طرح های مختلف فانتزی، سنتی، اسلیمی و … متناسب با فضای آهنگ استفاده می کند. حتی برخی موارد از متن آهنگ بر روی کاور استفاده می گردد. بهتر است قبل از طراحی کاور آهنگ کاور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید و نقاط قوت و ضعف آنها را به خاطر بسپارید و از آنها در بهتر طراحی کردن کاور استفاده کنید.

اگر قرار است از عکس خواننده بر روی کاور استفاده شود بهتر است ژستی مناسب انتخاب گرد چیزی که فضای آهنگ را به نمایش بگذارد، عکس ها معمولا به صورت آتلیه ای گرفته می شود. و در صورتی که غیر این باشد عکس باید استاندارد و با کیفیت باشد. گاهی از نام خواننده، نام آهنگ، نام ترانه سرا و آهنگ ساز بر روی کور استفاده می گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *